11 Temmuz 2020 Cumartesi

Guinness den Ekşioğlu na Dev Sütlaç Ödülü

Tek seferde en çok sütlaç pişirerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran Ekşioğlu Vakfı, düzenlenen törende ödülünü aldı. Ödül gecesine katılan Ekşioğlu ailesi ve İstanbullular en büyük sütlaçla alınan Guinness Ödülü’nü Volkan Konak ve Funda Arar şarkılarıyla kutladı.
Ovit Yaylası’nda tek seferde bin 295 kilo sütlaç pişirerek Yunanistan’ın 303 kilo rekorunu egale eden Ekşioğlu Vakfı Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen gecede Guiness Rekoru ödülünü aldı. Gecede Ekşioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekşi ödülünü Rekor Danışmanı Aydın Türkgücü ve İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun elinden aldı. Geniş ailesi ile bilinen Ekşioğlu Ailesi’nin katıldığı ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu.
“YUNANİSTAN İLE KOMŞU ÜLKEYİZ, TATLI YİYİP TATLI KONUŞALIM”
Coşkulu bir kabalıkla birlikte ‘Dev Sütlaç Guinness Ödülü’nü almaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşi, kırılan rekorların devamının geleceğini söyledi. Başkan Ekşi, “Başbakanımız 9 bakanıyla birlikte Yunanistan’a bir çıkarma yaptılar. Tatlı yiyip tatlı konuşalım. Ama biz her ne kadar sütlaç rekorunu kırıp Türkiye’ye getirsek de Yunanistan ile komşu ülkeyiz aramızda fark yok” dedi.
Düzenlenen ödül programına katılan İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Guiness Rekolar Kitabı’na giren Ekşioğlu Vakfı’nı kutladığını belirterek, "Guiness rekorları içerisinde kültürel değerlerimize sahip çıkmak onları başkalarına kaptırmamak duygusu çok önemli. Bu rekoru başka bir ülkenin elinden alıp ülkemize getiren Ekşioğlu Vakfı’na teşekkür ediyoruz. Karadeniz’in önemli tatlarından olan sütlaç’ın en büyüğünü yaparak bir rekoru egale etmesinden dolayı Ekşioğlu Vakfını kutluyorum” şeklinde konuştu.
KUZEYİN OĞLU VE FUNDA ARAR’DAN UNUTULMAZ KONSER
Ünlü organizatör şovmen Necati Selvitop’un organizasyonunu yaptığı gecede ayrı ayrı sahne alan Volkan Konak ve Funda Arar söyledikleri türkülerle ve şarkılarla katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı. Geceye katılan Ekşioğlu ailesi ve İstanbullular ünlü sanatçıların söylediği şarkılarla ‘Dev Sütlaç’ın Guiness ödülünü kutladı.

http://www.milliyet.com.tr/guinness-den-eksioglu-na-dev-sutlac-istanbul-yerelhaber-510585/ http://www.milliyet.com.tr/guinness-den-eksioglu-na-dev-sutlac-istanbul-yerelhaber-510585/
Burs Başvuruları
Dergiler
Hesap Numaraları
Üye Girişi
Hava Durumu
Linkler
Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Piyasalar
Altın Dolar Euro Bist
397,05 6,8627 7,7740 114.809